Top firmy

Hodnota Applu je 723 miliard dolarů, zvýšil náskok před Googlem

Apple
Technologický fenomén Apple v polovině roku obhájil své postavení celosvětově nejhodnotnější společnosti, a dokonce výrazně zvýšil svůj náskok. Burzovní hodnota společnosti činila v pololetí 723 miliard amerických dolarů. To je o 75 miliard dolarů více než na konci minulého roku.

Top firmy

Polovina uživatelů internetu použije alespoň jednou za měsíc Facebook

shutterstock_170062403
Polovina uživatelů internetu po celém světě minimálně jednou za měsíc navštíví sociální síť Facebook. Počet těchto lidí stoupl za poslední tři měsíce o 13 procent na konci června jich bylo 1,49 miliardy, oznámila firma. Toto číslo odpovídá polovině odhadovaných 3 miliard uživatelů internetu na světě.

Top firmy

Škodovka v prvním pololetí překonala tržbami poprvé 6 miliard eur

FaC_exterior_002_jpg
Tržby Škodovce vzrostly letos o 7,5 procenta na 6,421 miliard eur a poprvé tak za první pololetí překročily hranici šesti miliard eur. Dodávky zákazníkům vzrostly automobilce Škoda letos zatím o 4,2 procenta na novou rekordní hodnotu 544 300 vozů. V prvním pololetí roku 2015 zvýšila česká automobilka počet dodávek zákazníkům, tržby i provozní...

Top firmy

ČEZ pomůže nejlepšímu inovativnímu projektu do inkubátoru v Silicon Valley

energetika projekt budoucnost
Inovativní projekty s mezinárodním potenciálem se snaží podporovat společnost ČEZ. Stala se proto hlavním partnerem programu Czech ICT Incubator, jehož vítěz se svým nápadem bude ČR prezentovat v kalifornském San Francisku. Tématem letošního ročníku soutěže je propojení informačních technologií a energetiky.

Top firmy

Firma Apple představila vývojářům softwaru své novinky

21.10_Matěj_Apple
Apple na začátku konference pro vývojáře softwaru představil několik novinek. Je mezi nimi hudební aplikace Apple Music, aktualizovaná verze operačního systému pro chytré hodinky či nová verze operačního systému pro počítače Mac nazvaná El Captain.

Top firmy

Skupině CPI letos klesl čistý zisk o 54 procent na jednu miliardu

Podle analýzy společnosti CEEC dojde letos poprvé od roku 2008 k růstu zaměstnanosti ve stavebnictví
Realitní a investorské skupině CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka v prvním čtvrtletí klesl čistý zisk o 54 procent na 37 milionů eur (1,01 miliardy korun). Za pokles může loňské přecenění berlínského portfolia. Aktiva skupiny na konci března vzrostla na 4,3 miliardy eur (117,86 miliardy korun).

Top firmy

Tržby EP Energy letos zatím dosáhly k 670 milionům eur

ep energy
Tržby jednoho z největších výrobců tepla v ČR dosáhly za letošní první čtvrtletí výše 670 milionů eur. Meziročně vzrostl provozní zisk společnosti před odpisy téměř o pětinu na 455 milionů eur (okolo 1,25 miliardy korun), oznámila firma již dříve.

Top firmy

Uhelný blok do Černé Hory dodá za 9 miliard Škoda Praha

cez elektrarna uhelna zamestnanec
Škoda Praha vyhrála tendr na dodavatele bloku o výkonu 250 MW pro uhelnou elektrárnu v Pljevlje. České řešení nabídlo vyšší účinnost, disponibilitu i dlouholeté know-how v této oblasti. Hodnota kontraktu převyšuje 9 miliard korun.