Politika

Šéf Svobodných Mach: Nečekejme velkou sebereflexi politických lídrů po brexitu

Mach 1_mensi jeste orez
Zoufalá migrační politika Evropské unie řízená šéfem EK Junckerem a německou kancléřkou Merkelovou pomohla Britům rozhodnout se odejít z EU. Uvedl to v rozhovoru předseda Svobodných, europoslanec Petr Mach. Ten očekává, že další referendum o odchodu z Evropské unie se uskuteční v Nizozemsku a poté možná i ve Francii, až tamní prezidentské volby...

Politika

Lídr brexitu Británii vládnout nebude. Londýnský exstarosta Boris Johnson nechce být premiérem

brexit
Bývalý konzervativní starosta Londýna a vůdčí osobnost kampaně za vystoupení Británie z Evropské unie se vzdal případné kandidatury na premiéra a lídra konzervativců. Kandidaturu naopak oznámila ministryně vnitra Theresa Mayová, která stála na straně příznivců Bruselu. Jejím hlavním soupeřem bude ministr spravedlnosti Michael Gove, který...

Politika

Velké obchody budou muset mít o 7 svátcích zavřeno

shutterstock_167254895
Poslanci schválili návrh, podle něhož budou muset mít velké obchody o vybraných svátcích zavřeno. Sněmovna návrh odsouhlasila i přes protest Hospodářské komory ČR. Chybí už jen podpis prezidenta Miloše Zemana.

Politika

Juncker: Chci bojovat do posledního dechu, nejsem bezcitný robot

Juncker orez maly
Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker bude za sjednocenou Evropu bojovat do posledního dechu. Uvedl to na mimořádném jednání Evropského parlamentu. Německá kancléřka Merkelová Britům vzkázala, že nemohou očekávat udržení si privilegia, aniž by plnili své závazky.

Politika

Británie může uspořádat nové referendum o členství v Evropské unii

Londýn Parlament double decker
Británie by mohla uspořádat nové referendum o členství v Evropské unii, pokud se jí podaří vyjednat s Bruselem novou dohodu, která by jí zajišťovala plnou ochranu svých hranic. Uvedl to britský ministr zdravotnictví Jeremy Hunt, který se nejspíš bude ucházet o post britského premiéra po Davidu Cameronovi.

Politika

Brexit smetl Davida Camerona. Britský premiér oznámil rezignaci

David Cameron
Britský premiér David Cameron oznámil, že v nejpozději říjnu odejde z funkce předsedy vlády. Cameron tak reagoval na výsledek referenda, v němž Britové podpořili odchod země z Evropské unie. Jednání o vystoupení z EU by už měl vést nový premiér, kterého si členové Konzervativní strany vyberou v říjnu.

Politika

Sociální demokracie poprvé porazila Babišovo ANO v preferencích

Volby průzkum
Pokud by dnes byly volby, zvítězila by sociální demokracie nad hnutím ANO. To dosáhlo nejhoršího výsledku vůbec. Naopak lidovci a komunisté si výrazně polepšili. Do Sněmovny by se dostaly ještě ODS a TOP 09 se shodným výsledkem. Vyplývá to z výsledků šetření, které zveřejnilo CVVM.

Politika

Okamura očekává sérii referend o vystoupení z EU v celé Evropě. Zdůrazňuje národní suverenitu

image-proxy
Lídr strany Tomio Okamura vyjádřil názor, že stoupenci EU v Británii použili brutální, masivní propagandistickou kampaň proti zastáncům brexitu. Na konferenci na téma „Brexit a Czexit - Bezpečnost a prosperita v Evropě bez EU“ pořádané ve Sněmovně rovněž upozornil, že argumentace ekonomických výhodností pro setrvání v unii je zcela lichá a...