Ruští filmoví „Obránci“ jdou se svými superhrdiny proti těm marvelovským z USA

Ruský film Zaščitniki menší
Rusové připravují vlastní film "Obránci" o ruských superhrdinech, který má konkurovat americkým trhákům z "Marvelovského vesmíru".

Ruská kinematografie se rozhodla čelit přívalu amerických superhrdinů, jejichž výčet je téměř nekonečný – Batmanem počínaje, přes Avengery s Kapitánem Amerikou a Iron Manem až po nejnovějšího Ant-Mana. Připravovaný ruský superhrdinský film Zaščitniki (Obránci) plánuje napodobit komerční úspěchy podobných amerických trháků. Chce ale také podpořit ruské národní hodnoty, uvědomění i ruskou historii.

Rusové se tak pokoušejí o totéž, co se tak geniálně daří jejich hollywoodským kolegům ve filmech, v nichž američtí megahrdinové zachraňují svou zemi a jaksi mimochodem i celý svět...

Tvůrci filmu očekávají, že si Rusové přejí při sledování "národního" filmu zažívat totéž, co při sledování svých Batmanů, Iron Manů a Hulků zažívají američtí diváci.

Připravovaný hrdinský thriller Zaščitniki neboli Obránci se má svým pojetím a  bohatou produkcí přibližovat kvalitám amerických filmů z „marvelovského vesmíru“.

Dějové schéma „Obránců“ sice neoplývá originalitou (podobnost s X-Men se přímo nabízí), ale jak naznačuje první trailer, jedná se o film, který si přinejmenším svou výpravou s těmi americkým příliš nezadá.

V Obráncích se skupina mužů a žen z různých koutů Sovětského svazu (ano, nejde o omyl, děj skutečně začíná ve „starých dobrých“ sovětských časech) stane dobrovolně (nebo nuceně) předmětem vládních experimentů s DNA, jež ruským superhrdinům vtisknou speciální, nadpřirozené schopnosti, které pak následně používají v moderní době v boji proti všemožným nepřátelům.

(red)

Tweet about this on Twitter Vytisknout

Události dne