Mobilní solární elektrárna poskytne kdekoliv na světě internet, elektřinu i vodu

powercube solární elektrárna
Elektrárnu s označením PowerCube vyrobila americká společnost Ecosphere Technologies (foto: web)

Přenosná solární elektrárna je schopná vyrábět elektrickou energii nebo poskytovat internet takřka kdekoliv. Generátor velikosti nákladového kontejneru lze převážet vzduchem, po zemi, i po vodě. Využití tak podle svého výrobce najde i při humanitárních akcích.

Elektrárnu s označením PowerCube vyrobila americká společnost Ecosphere Technologies. Podle firmy jde o největší mobilní generátor solární energie na světě.

Celá jednotka se vejde do standardních nákladových kontejnerů, po rozbalení se roztáhne až na trojnásobek své velikosti. Školám a nemocnicím může pomoci získat prostory vybavené elektřinou, hodit by se tak mohla i při humanitárních akcích v terénu. Se zprávou přišel server Inhabitat.

powercube solární elektrárna

Výroba elektřiny však není jedinou výhodou pohyblivé elektrárny. Dokáže také poskytovat připojení k internetu nebo mobilní signál do vzdálenosti přibližně 50 kilometrů. Umí ale i dodávat na místě určení čistou vodu.

PowerCube zvládne také vytvořit provizorní prostory polním nemocnicím a školám v rozvojových zemích, nebo při humanitárních misích v odlehlých oblastech. Jakmile se totiž celá jednotka otevře, vznikne pod ní dostatek prostoru na vybudování školní třídy nebo pro buňky na přespání.

"Museli jsme přijít s návrhem, který by nám umožnil dovážet energii, vodu a komunikační technologie do vzdálených oblastí bez použití fosilních paliv,“ uvedl ředitel marketing v Ecosphere Technologies Corey McGuire. 

(red)

Tweet about this on Twitter Vytisknout

Události dne