Média & Komunikace

TV Barrandov se o Silvestra na 4 minuty stala nejsledovanějším kanálem

barrandov silvestr
Televizní stanici TV Barrandov se podařilo zopakovat úspěch pořadu Barrandovský Silvestr, který letos sledoval rekordní počet diváků, a překonal tak dosavadní maximum z roku 2014. Barrandovský Silvestr 2015 si letos do svých domácností pustilo téměř 542 000 diváků při podílu 14,3 %, což je o 6,1 % více než v roce 2014.

Média & Komunikace

Nejlepší magazínovou titulku má Vanity Fair s přeoperovanou Caitlyn Jenner

final-vf-july-cover
Nejlepší titulní magazínovou stránku měl letos časopis Vanity Fair, když mu vévodila na fotografiích od Annie Leibovitz Caitlyn Jenner (dříve Bruce Jenner). O prvenství se podle ankety prestižního magazínu Time dělí s Amandou Demme, autorkou titulky New York Magazine s "popravenými" Cosbyho ženami.

Média & Komunikace

Pamela Andersonová bude poslední nahou ženou na titulce Playboye

pamela playboy
Pamele Andersonové připadne příští týden role poslední nahé ženy v časopise Playboy. Záchranářka ze seriálu Pobřežní hlídka ukončí více než 60 let trvající tradici, která učinila z magazínu jeden z nejznámějších pánských časopisů světa.

Média & Komunikace

Rasistické posty z Facebooku se v Brazílii objevují na billboardech

sbillboard rasismus facebook
V Brazílii se uživatelé sociální sítě Facebook mohou při rasistických komentářích dočkat toho, že billboard s jejich "postem" se objeví někde v blízkosti jejich bydliště. Nová kampaň neziskové organizace má upozornit na skutečnost, že virtuální šikana má dopad na realitu.

Média & Komunikace

Detektivky podle skutečných případů ovládnou Českou televizi i v roce 2016

HEP5c1f1f_MstozloinuPlze_MartinStrnsk
Česká televize (ČT) vstoupí do nového roku 2016 s 35 novými hranými formáty, v 8 případech natočenými podle skutečných kriminalistických kauz. V roce 2016 nabídne mimo jiné 16tidílný hraný cyklus Rozsudek, seriál s novými Případy 1. oddělení, trilogie Modré stíny a Pět mrtvých psů, návrat do historie Zločin v Polné, a 3 nové televizní filmy.

Média & Komunikace

Sprostá slova v televizi budou beztrestná. Hvězdičku nahradí piktogramy

dite televize
Používání sprostých slov v televizi a rozhlase už by neměl zakazovat zákon, a stát by tedy za ně neměl udílet pokuty. Změna příslušné úpravy, která vulgarismy zakazovala ve vysílání mezi 6 do 22 hodin, je součástí novely zákona o provozování rozhlasového a televizního vysílání, jíž připravilo ministerstvo kultury.

Média & Komunikace

Komunisté chtějí zlevnit tištěné noviny. Navrhli snížení DPH

čtenář novin Svobodný monitor
Komunističtí poslanci chtějí dosáhnout zlevnění tištěných novin. Navrhli proto novelu zákona o dani z přidané hodnoty, která by přeřadila noviny a časopisy do nejnižší sazby DPH, která činí 10 procent. Změna by vydavatelům umožnila noviny a časopisy zlevnit.

Média & Komunikace

Maďarská televizní reportérka kopla do migrantů. Dostala okamžitou výpověď

maďarsko rozske
Na srbsko-maďarské hranici podrazila nohy běžícím uprchlíkům, neušetřila ale muže s dítětem v náručí. Svět oběhlo v úterý video, v němž kameramanka maďarské televize kope do běženců, kterým se podařilo prodrat se skrze kordón maďarské policie, bránící jim v cestě z uprchlického centra v Rözske.