Slovenské úřady začnou plánovat online internetové stránky pro hazardní hry a hazardní hry

Finanční správa Slovenska začala sestavovat seznam internetových stránek pro hazardní hry a online kasina na Slovensku a plánuje je zveřejnit 17. července. Tento krok je součástí většího zásahu proti neoprávněnému poskytování služeb iGaming v zemi.

Slovensko zavedlo v loňském roce upravený regulační režim pro hazardní hry, který umožnil zájemcům provozovatelům online sportovních sázek požádat o licenci, aby mohli poskytovat služby místním bettorům. Online kasino a pokerová nabídka zůstaly v působnosti státního monopolu.

Finanční správa také stanovila plán, jak bude sledovat odvětví za porušování předpisů a jakým způsobem bude porušování předpisů sankcionováno. Podle nového regulačního systému mohou provozovatelé bez licence, kteří i nadále poskytují své služby slovenským zákazníkům, potrestáni pokutami až do výše 500 000 EUR a četnými dalšími sankcemi.

Vytvoření seznamu s webovými stránkami, které porušují předpisy, bude prvním krokem vícefázového procesu, jehož prostřednictvím finanční správa doufá, že vyčistí místní trh od porušovatelů. Po zveřejnění seznamu dne 17. července budou majitelé webových stránek, kteří jsou v něm uvedeni, upozorněni, aby přestali cílovat slovenské zákazníky.

Pokud nedojde k ukončení svých slovenských operací v předběžně stanoveném časovém horizontu, zůstanou na seznamu na černé listině a finanční správa se obrátí na soud, aby požádala o soudní příkaz k jejich zablokování. Platební transakce související s hazardními hrami budou také blokovány.

Zablokování ISP je opatření implementované mnoha jinými regulovanými jurisdikcemi. Nicméně se ukázalo, že není velmi efektivní. Zatímco renomovaní operátoři se obecně vyhýbají regulovaným jurisdikcím, v nichž nemají licenci k provozu, operátoři na černém trhu mají tendenci hledat a hledat způsoby, jak cílovat hráče z zakázaných jurisdikcí.

Nedávno se dozvědělo, že iPokerové kůže společnosti Playtech opustila slovenský trh před plánovaným zásahem na nelicencované webové stránky. Hráči z místního trhu informovali také média, že značka Everest Poker, vlastněná společností Betclic Everest Group, začala posílat e-maily, aby je informovala o probíhajícím ukončení svých slovenských operací. Podle uvedených e-mailů operátor přestane přijímat místní hráče od 6. července.

Více operátorů jistě bude následovat ve dnech před plánovaným oznámením seznamu porušovatelů.

Podobně jako v řadě dalších jurisdikcí EU, které v posledních letech regulovaly své trhy, přistoupilo Slovensko k jedné důležité záležitosti způsobem, který ovlivnil atraktivitu trhu mezinárodním společnostem. Zavedla 27% daň z příjmů z kasin a hazardních her, přičemž míra je příliš vysoká, zejména ve srovnání s ostatními členskými státy EU.

Leave a Reply