Okamura: Juncker je hlupák a socialistický pomatenec. Vede Evropu do katastrofy

Okamura Le Pen
Předseda SPD Tomio Okamura (na fotografii s šéfkou francouzské Národní fronty Marine Le Penovou) věří, že dny německé kancléřky Merkelové a šéfa EK Junckera jsou již spočítané.

Evropská unie je podle poslance Okamury utopistický projekt, který nemá šanci přežít. Současného šéfa Evropské komise Jean-Claude Junckera označil Okamura za "hlupáka" a socialistického pomatence, jehož rozhodnutí vedou Evropu ke katastrofě. Prohlásil to v rozhovoru pro náš deník. Brity podle Okamury vyhnali z Unie právě Juncker a německá kancléřka Merkelová.

Rozhovor s poslancem a předsedou hnutí SPD Tomio Okamurou. 

Otázka: Podle jednoho z nejvýznamnějších českých myslitelů, pátera Halíka, je referendum cesta do pekel a přímá demokracie je prý zrůdná věc. Uvedl to v reakci na Brexit. Přitom jedním z programových pilířů vašeho SPD je přímá demokracie. Považujete vaši politiku za zrůdnou? Nemáte obavu, že zemi zavedete do pekel…?  

No, když si odmyslíme premisu, že pan Halík je nejvýznamnější český myslitel, tak tu máme legitimní a pochopitelný výrok člověka, který po celý život žil v elitářském světě a ten je zcela odtržený od života běžného člověka. Právě ten pocit, že on je velký myslitel a někdo jiný není, ho může vést k názoru, že proto není možné, aby názor „obyčejného člověka“ z ulice byl roven jeho názoru.

Jenže demokracie spočívá právě na tomto principu, kdy hlas nejobyčejnějšího a nejubožejšího občana má stejnou váhu jako hlas vzdělaného pátera Halíka.

Pokud peklem nazveme systém, ve kterém vládnou občané a nikoli vyvolené stranické a ekonomické elity, pak ano, jdeme cestou ke státu, který už nebude rájem jen pro elity a v němž se naopak přímá odpovědnost zřejmě stane pro mnohé peklem, které je možná přivede do vězení a k zatracení. Ano, chápu - bude to jistě pro mnohé elitáře a tuneláře peklo...

Referendum v Británii dopadlo vítězstvím Brexitu. Co říkáte na „pobrexitový vývoj“? Kancléřka Merkelová chce zabránit opakování Brexitu v jiných zemích… Šéf EK Juncker na zasedání europarlamentnu uvedl, že Unii nyní povede k novým obzorům a šťastným zítřkům … Kam nyní podle vás směřuje EU?

Vaše otázka strašně svádí odpovědět zcela upřímně, kam EU směřuje…, a vidíme, že EU tento směr nezměnila ani po Brexitu, jak ukazují neomalené výroky hlupáků, jako je Merkelová a Juncker -

Nejsou to přece jen poněkud silné výrazy...? 

Když říkám hlupáků, tak to myslím vážně, protože jejich konání vyhnalo Brity z Evropské unie. Nebyl to Cameron anebo Farage, ale naprosto ignorantské a arogantní chování bruselského vedení. Ignorance migrační katastrofy a neschopnost a neochota krizi řešit byly příslovečnou poslední kapkou.

Jak chtějí zabránit rozpadu Unie netuším. Vyhrožování jen lidi naopak ještě víc naštve. Junckerovy bláboly jen přesvědčují i ty dosavadní probruselské hujery, jako je například ministr Zaorálek, že to skutečně není muž na svém místě a jen to urychlí konec tohoto socialistického pomatence. Myslím, že i druhý kůň v tom šíleném vedoucím spřežení - paní Merkelová - má své dny spočítané.

Měl by podle vás Juncker odstoupit z funkce? Bylo by to k něčemu prospěšné?

To je zapeklitá otázka - jako politik protibruselské strany si přeji, aby zůstal, protože každý jeho výrok je perla a další granát do vlastních řad. Jako Evropan ovšem vidím, že každé jeho rozhodnutí je samozřejmě další krok ke katastrofě celé Evropy.

Myslím, že napáchal tolik zla a vyslovil tolik hloupostí, že může s klidem odejít, protože pro rozpad EU udělal maximum a my můžeme začít budovat nový systém - Evropu spojenou na bázi spolupráce suverénních národních států s vlastní národní legislativou. To je reálná vize pro Českou republiku, kterou nabízí naše hnutí SPD. Stávající EU je katastrofa. Je to utopistický nereálný projekt, který nemá šanci přežít.

Myslíte, že v některém dalším státu EU se odpůrcům Bruselu povede vyvolat referendum o EU? Neobáváte se, že tomu Brusel zabrání?

Já jsem jménem našeho hnutí SPD navrhl již pětkrát ve Sněmovně referendum o vystoupení ČR z EU. Sobotkova a Babišova vláda nám však tento návrh pokaždé arogantně zamítla. Jsem přesvědčen o tom, že občané mají právo demokraticky rozhodnout o budoucnosti ve své zemi.

Před deseti lety rozhodli občané v referendu o vstupu do EU, logicky tak mohou stejní občané rozhodnout v referendu i o vystoupení. EU se během deseti let zcela změnila, samozřejmě negativně.

Myslím, že referendum v souvislosti s konáním Bruselu bude v nejbližší době v Maďarsku, zřejmě bude i na Slovensku, určitě znovu v Rakousku a ve Francii.

Navíc nás čeká pokojné osamostatnění Británie a každý uvidí, že Británii to v dlouhodobém horizontu jen prospěje. I to bude inspirace pro další země. Navíc ve většině zemí EU se do pár let vymění politické elity. A odchod z EU a její kritika už nebude tabu, už nebude tlak na místní média s probruselskou propagandou, takže lidé budou stále kritičtější.

Jiná věc je, že to vše nastartuje i jistý ozdravný proces - pitomci z vedení Unie budou odejiti a je možné, že vedení se ujmou schopní realističtí politici. Uvolní bruselské direktivy a vrátí stav před Lisabonskou smlouvou a z EU udělají to, co my prosazujeme, tedy společenství suverénních spřátelených evropských zemí s vlastní národní legislativou, kde je volný pohyb občanů a zboží.  

Jak se díváte na možný odchod Skotska ze Spojeného království a případný vstup autonomního Skotska do EU? Je to špatně? Je to reálné? Oslabilo by to Británii? Hodí se to někomu do strategických plánů?

Když budu chtít být škodolibý, tak hrdí Skotové opustí Británii, aby byli samostatní, a pak opustí Brusel, aby o tuto svobodu nepřišli...

Pochopitelně, oslabení Británie je dnes priorita Bruselu číslo jedna. Určitě teď bruselisty děsí představa, že by Británie uspěla s paralelním trhem v rámci Commonwealthu a samozřejmě i v rámci Evropského hospodářského prostoru.

Co si budeme povídat - dnešní výzvy vedení EU o zachování tzv. čtyř svobod (volný pohyb zboží, osob, služeb a kapitálu) neznamenají nic než prosbu vůči Británii: "zachovejte Polákům a dalším v Británii práci a my vám zachováme volný obchod".

Takže co se stane? Británie bude mít s EU volný obchod, bude existovat i volný pohyb osob a jediné, o co Britové přijdou, budou bruselské direktivy. Už teď vidím to "zděšení" na tvářích britských občanů... 

To je přece sen každého z nás  - zachovat to prospěšné, co na evropské spolupráci máme a zbavit se toho, co nás zatěžuje a ohrožuje.

Tweet about this on Twitter Vytisknout

Události dne