Kontroverzní reorganizace policie se o měsíc odsouvá. Chovanec podpis odložil

těžkooděnci
Kontroverzní reorganizace policie, která se stala předmětem vážného sporu ve vládě, se odsouvá o 1 měsíc.

Kontroverzní reorganizace policie, která se stala předmětem vážného sporu ve vládě, se odsouvá o 1 měsíc. Platit začne až od 1. srpna. Ministr vnitra Milan Chovanec nepodepíše reorganizaci policie před středečním dohadovacím řízením vládní koalice. Vyplynulo to z úterního zasedání Bezpečnostní rady státu.

Policie se rozhodla, že termín reorganizace odloží a zapracuje podněty státních zástupců.

Podle předsedy hnutí ANO, ministra financí Andrej Babiše, nebylo jednání Bezpečnostní rady státu korektní. Potvrdilo se prý obavy, že sloučení dvou policejních jednotek je obsahově nepřipravené. 

Jednání se vedle ministrů a šéfa policie Tomáše Tuhého zúčastnili i nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman a vrchní státní zástupci Lenka Bradáčová a Ivo Ištvan.

Šéf protimafiánského útvaru ÚOOZ Robert Šlachta na jednání nebyl pozván.

Právě Šlachta minulý týden na protest proti připravované reorganizaci ukončil k 1. červenci služební poměr u policie.

Reorganizace policie má vést ke sloučení dvou jednotek - Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality - do nového policejního útvaru, Národní centrály boje proti organizovanému zločinu.

Ministr Chovanec již dříve uvedl, že po jednání Bezpečnostní rady státu podepíše reformu policie. Babiš tento postup označil za flagrantní porušení koaliční smlouvy.

Vládní strany budou o reformě policie jednat ve středu.

(red)

Tweet about this on Twitter Vytisknout

Události dne