Tatra na obranném veletrhu Eurosatory představila novou pancéřovou dílnu

Tatra Eurosatory 2016
Kopřivnická společnost TATRA TRUCKS na obranném veletrhu Eurosatory 2016 představila v premiéře zcela novou pojízdnou pancéřovanou dílnu na podvozku TATRA FORCE.

Kopřivnická společnost TATRA TRUCKS na obranném veletrhu Eurosatory 2016 představila v premiéře zcela novou pojízdnou pancéřovanou dílnu na podvozku TATRA FORCE. Prezentovala také čtyřnápravové vozidlo TATRA FORCE s novou čtyřdveřovou standardní kabinou. Zbrojní veletrh Eurosatory patří k největším na světě, a je určen především pro odbornou veřejnost.

CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS se představily na největším evropském obranném veletrhu Eurosatory 2016, který proběhl v Paříži. 

Na prestižním mezinárodním veletrhu vojenské techniky Eurosatory 2016 vystavovala své produkty více než tisícovka výrobců i prodejců speciální techniky z pěti desítek zemí. Nechyběly mezi nimi ani společnost TATRA TRUCKS a holding CZECHOSLOVAK GROUP, kteří jsou tradičními účastníky veletrhu.

Kopřivnická společnost TATRA TRUCKS na veletrhu Eurosatory 2016 představila v premiéře zcela novou pojízdnou pancéřovanou dílnu na podvozku TATRA FORCE 8x8 s novou pětimístnou kabinou se zvýšenou balistickou a protiminovou ochranou.

Tatra 815-7 Force 8x8 s novou pancéřovanou prodlouženou kabinou PLASAN
Tatra 815-7 Force 8x8 s novou pancéřovanou prodlouženou kabinou PLASAN

Vedle toho také prezentovala čtyřnápravové vozidlo TATRA FORCE s novou čtyřdveřovou standardní kabinou.

V expozici byla k vidění i kabina s balistickou a protiminovou ochranou, která úspěšně prošla náročnými zátěžovými testy.

„Ochrana posádky logistických a podpůrných vozidel se pro většinu uživatelů stává stále důležitější a my dnes disponujeme provedením kabiny v několika verzích – od běžné kabiny pro posádku dvou až čtyřčlennou, přes kabiny s dodatečnou balistickou ochranou pro 2 až 4 osoby, až po nejmodernější kabiny s vysokým stupněm balistické a protiminové ochrany dle STANAG 4569, a to pro posádku o dvou až pěti lidech,“ uvedl Karel Ritschel, ředitel obranných programů společnosti TATRA TRUCKS.

Nejrozsáhlejší expozice na veletrhu

Holding CSG na veletrhu Eurosatory reprezentovaly firmy EXCALIBUR ARMY, RETIA, MSM Group a ZVS.

V expozici EXCALIBUR ARMY byl k vidění například raketomet RM-70 M1.

Excalibur Army: raketomet RM-70 M1
Excalibur Army: raketomet RM-70 M1

RETIA představila přenosný detektor ReTWis určený k lokalizaci osob skrytých například za zdmi nebo uvězněných pod troskami.

Slovenské společnosti MSM Group a ZVS vystavovaly širokou škálu munice a moderních ručních zbraní. Jednalo se zejména o velkorážovou dělostřeleckou munici, ale i středo-  a malorážovou pro ruční zbraně.

Expozice společnosti TATRA TRUCKS a holdingu CSG byly z českých vystavovatelů nejrozsáhlejší i nejvíce navštěvované a těšily se po celý průběh veletrhu velkému zájmu odborníků, novinářů a významných hostů z celého světa.

Zástupci obou firem během veletrhu navázali četné obchodní kontakty, jež jsou příslibem pro významné zakázky do budoucna.

Eurosatory patří k největším

Zbrojní veletrh Eurosatory se řadí svým významem i rozsahem k největším na světě, a je určen především pro odbornou veřejnost. Koná se jednou za dva roky a letos  jej navštívilo na 213 oficiálních delegací z 94 zemí, mezi nimi bylo například i 13 ministrů obrany.

Vedle toho se akreditovalo 1018 novinářů a celková bilance veletrhu činí 57 018 návštěvníků.

Na Eurosatory už tradičně vystavují renomované společnosti zabývající se vývojem a výrobou obranných technologií z technologicky nejvyspělejších zemí, jako jsou USA, Velká Británie, Německo, Francie, Rusko a další.

Letos se na Eurosatory prezentovalo 1572 vystavovatelů z 56 zemí na ploše 175 tisíc m2. Nechyběly mezi nimi ani společnost TATRA TRUCKS a holding CZECHOSLOVAK GROUP (CSG), přední čeští producenti obranné techniky.

TATRA TRUCKS se zaměřuje na export

Akciová společnost TATRA TRUCKS převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku a po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Vedle standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům klienta.

Osmdesát procent produkce automobilky je určeno k exportu.

Ke konci roku 2015 zaměstnávala TATRA TRUCKS 900 kmenových zaměstnanců v mateřské společnosti a 610 ve dvou dceřiných společnostech zaměřených zejména na slévárenství a kovárenství.

Na konci roku 2014 byl zahájen prodej nové generace vozů TATRA PHOENIX Euro 6. V roce 2015 společnost vyrobila 858 vozidel.

(red)

Tweet about this on Twitter Vytisknout

Události dne