Jančurovy polepené autobusy vyrazily do války s Chovancem na pomoc Babišovi

chovanec autobus jančura
Žluté autobusy dopravní společnosti Radima Jančury vyrazily do boje za Šlachtu a jeho ÚOOZ a proti ministrovi vnitra Milanu Chovancovi (ČSSD).

Podnikatel Radim Jančura poslal své autobusy do války s ministrem vnitra Milanem Chovancem a v důsledku tak i na podporu Andreje Babiše. Na své pravidelné linky vyrazily desítky Jančurových busů polepeny fotografií ministra Chovance s doprovodnými sugestivními slogany, které naznačují, že ministr je buď mafián a nebo je řízen mafií.

Pod fotografií jsou uvedena telefonní čísla jak na ministra vnitra, tak na premiéra Bohuslava Sobotku.

„Napište jim slušně, co si o tom myslíte. Měli by znát i váš názor,“ napsal Jančura na své autobusy.

Důvodem této autobusové reklamní akce je Jančurova obava z reorganizace policie a začlenění "protimafiánského" ÚOOZ Roberta Šlachty pod jiný útvar.

„Rozhodl jsem se kampaní na svých autobusech podpořit Roberta Šlachtu, protože mám obavu, že cílem změn v policii prosazovaných ministrem Chovancem a ČSSD je zastavit vyšetřování významných korupčních kauz propojených zejména s kmotry a politiky,“ uvedl Jančura v tiskové zprávě.

Reagoval tak na připravovanou reorganizaci, která sloučí Šlachtův Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) s Útvarem odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK).

 Šlachta již kvůli tomu oznámil svůj odchod od policie.

„Ministr a policejní prezident jsou manažersky zodpovědní za zajištění správného a efektivního fungování jednotlivých složek policie. Do toho patří i schopnost zvládnout odkomunikovat případné změny či reorganizace tak, aby si pro ně získali a udrželi klíčové odborníky, kteří pro policii pracují a policie o ně nepřišla," konstatoval Jančura.

"Jak ministr vnitra, tak policejní prezident toto manažersky nezvládli a naopak způsobili nejvážnější rozvrat v policejních složkách v novodobé historii ČR,“ prohlásil Jančura.

Jančura odmítl, že by se touto marketingovou akcí snažil podpořit jakoukoliv politickou strany.

Jančura však dříve otevřeně podporoval Andreje Babiše a hnutí ANO.

(red)

Tweet about this on Twitter Vytisknout

Události dne