Byznys dne: Přehled nejdůležitějších zpráv z byznysu

shutterstock_245404750
Byznys přehled deníku Svobodný monitor.

Byznysové zpravodajství v kostce. Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.

Gazprom a Shell postaví v Rusku společný terminál na zkapalněný plyn

Ruská plynárenská společnost Gazprom a britsko-nizozemská ropná skupina Royal Dutch Shell se předběžně domluvily na výstavbě terminálu na zkapalněný zemní plyn (LNG) na ruském pobřeží Baltského moře. Závod s roční kapacitou deset milionů má stát v ruském přístavu Usť-Luga.

ČSA obnovily spolupráci s Alitalií

České aerolinie (ČSA) a italská národní aerolinka Alitalia po několika letech obnovily spolupráci. Nově se zavázaly, že budou sdílet kódy na desítkách linek. ČSA tím rozšířila nabídku na 40 letů týdně mezi Českem a Itálií. V budoucnu by měly přibýt i linky do Severní a Jižní Ameriky nebo na Blízký východ.

Zpomalování připojení končí. O2 po vyčerpání dat přeruší přístup k internetu

Společnost O2 již bude od poloviny července zákazníkům po vyčerpání datového limitu přerušovat připojení k internetu. Nadále tak již v takové situaci nebude zpomalovat mobilní internetové připojení, jako tomu bylo doposud. Podobné opatření zavedl již dříve u levnějších tarifů T-Mobile.

Soud zakázal šířit vysílání slovenské Markízy v Česku

Předběžné soudní opatření zakázalo šířit v Česku vysílání slovenské televize Markíza. V Česku přitom už legálně funguje nově vytvořený kanál Markíza International. Šíření vysílání původní slovenské Markízy bylo bez souhlasu majitele stanice.

Tramvaje plzeňské Škodovky za 950 milionů budou jezdit v německém Chemnitzu

Plzeňská Škoda Transportation dodá do německého Chemnitzu 14 tramvají v přepočtu za 950 milionů korun. První vůz převezme německé město v létě 2018 do zkušebního několikaměsíčního provozu. Zbytek dodávky obdrží Němci do léta 2019.

(red)

Tweet about this on Twitter Vytisknout

Události dne