Byznys dne: Přehled nejdůležitějších zpráv z byznysu

shutterstock_70694356
Deník Svobodný monitor přináší byznysové zpravodajství v kostce.

Byznysové zpravodajství v kostce. Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.

Dieselgate může mít soudní dohru. Německá prokuratura vyšetřuje exšéfa Volkswagenu

Dolnosaská prokuratura zahájila vyšetřování někdejšího manažera společnosti Volkswagen Martina Winterkorna. Dlouholetý šéf Volkswagenu je podezřelý, že na počátku aféry Dieselgate zatajoval informace. Tím měl ovlivnit výsledky na burzách.

Johnson & Johnson v Česku expanduje. Pražské globální centrum přijme další 3 stovky lidí

 Společnost Johnson & Johnson chce rozšířit svoji působnost v České republice.  Výrobce zdravotních potřeb dosud v Česku  zaměstnával 450 finančních expertů v rámci globálního centra v Praze. V příštích 3 letech chce firma do centra přijmout dalších 300 zaměstnanců.

Rusko chce prodat podíl v Rosněftu  Číně a Indii

Rusko chce prodat téměř pětinový podíl ve státem ovládané ropné společnosti Rosněft. Prezident Vladimir Putin uvažuje o prodeji Číně a Indii. Rosněft je největším ruským producentem ropy.

Škoda Power získala v Turecku zakázku na turbínu za stovky milionů

Plzeňská Škoda Power dodá turbínu turecké společnosti Eti Bakır, která vyrábí fosfátová hnojiva. Škoda by za zakázku měla získat stovek milionů korun. Pro Doosan Škoda Power je to první kontrakt na průmyslovou turbínu v Turecku. Spolu s turbínou Škoda Power dodá i převodovku, generátor a vzduchem chlazený kondenzátor.

Maďarská vláda a Evropská banka pro obnovu a rozvoj odkoupí 30% podíl v maďarské Erste Bank

Maďarská vláda se s Evropskou bankou pro obnovu a rozvoj (EBRD) dohodla, že odkoupí celkem 30 % akcií maďarské divize bankovní skupiny Erste Group Bank.  Maďarsko a ERBDzaplatí za svůj 15% podíl v Erste Bank Hungary  po 39 miliardách forintů (v přepočtu asi 3,8 miliardy korun).

Tweet about this on Twitter Vytisknout

Události dne