Byznys dne: Přehled nejdůležitějších byznysových zpráv z 29. 6. 2016

manazerka byznys
Deník Svobodný monitor přináší byznysové zpravodajství v kostce.

Byznysové zpravodajství v kostce. Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.

Tiscali Media koupila službu Úschovna.cz. Plánuje i další akvizice

Provozovatel webů Tiscali Media koupil službu pro zasílání objemných dat Úschovna.cz.  Akvizice v objemu desítek milionů korun má být vyvrcholením dlouhodobé spolupráce mezi oběma firmami. Tiscali obchodně zastupuje Úschovnu od roku 2009. Podle údajů o návštěvnosti na NetMonitoru je Tiscali osmým největším provozovatelem internetových portálů a serverů v Česku.

RWE mění po 120 letech své jméno na Innogy

Nová dceřiná firma RWE ponese jméno Innogy. Název vychází ze tří slov - Innovation, Energy a Technology. Do nově vznikající dceřiné firmy vyčlení německý energetický koncern většinu perspektivních odvětví firmy, jako jsou obnovitelné zdroje, distribuce a obchod. V Česku se skupina RWE přejmenuje na Innogy na začátku října.

Microsoft slučuje pobočky v Česku a na Slovensku. Spojení přinese nové příležitosti

Český Microsoft se od 1. července sloučí se slovenským. V novém vedení budou manažeři z obou zemí a firmu povede dosavadní ředitelka českého Microsoftu Biljana Weber. Smluvní partneři spojení vítají jako zjednodušení a přínos nových příležitostí.

Tempo růstu českého vývozu zrychlí na 5 procent

Tempo růstu českého vývozu by mělo naopak ve 3. čtvrtletí letos mírně zrychlit na 5 procent meziročně. Z krátkodobého hlediska brexit českému exportu neublíží. V září by měla měsíční hodnota českého exportu dokonce překonat rekord z března 2015, kdy vývoz činil 304 miliard korun. V letošním 1. kvartále dosáhlo tempo růstu exportu 1,8 procenta meziročně, ve druhém pak podle odhadů 3,4 procenta.

Siemens zmrazí investice v Británii

Německý energetický koncern Siemens pozastaví všechny plánované investice do větrné energie ve Velké Británii. Firma chce počkat, až bude jasné, jakou podobu dostanou vztahy Británie s Evropskou unií. Siemens jako jedna z mála soukromých firem otevřeně podporoval kampaň Remain za setrvání Británie v EU.

 

Tweet about this on Twitter Vytisknout

Události dne