Byznys dne: Přehled nejdůležitějších byznysových zpráv z 28. 6. 2016

shutterstock_245381599

Byznysové zpravodajství v kostce. Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.

Pfizer vytvoří v Číně své první asijské biotechnologické centrum. Investuje 350 milionů dolarů

Farmaceutická společnost Pfizer investuje 350 milionů dolarů (8,6 miliardy korun) do výstavby biotechnologického centra v Číně. To bude jeho prvním biotechnologickým centrem v Asii. Pfizer se tak zařadí k dalším velkým farmaceutickým firmám, které si zřizují pracoviště na druhém největším farmaceutickém trhu světa, aby si zajistily rychlejší schvalování svých produktů. Centrum bude ve městě Chang-čou a dokončit by se mělo v roce 2018.

Zetor si upevnil pozici v Německu. Otevřel novou pobočku ve městě Witzenhausen

Brněnský výrobce traktorů otevřel prostřednictvím dceřiné společnosti Zetor Deutschland novou pobočku ve městě Witzenhausen. Pobočka je součástí vzdělávacího centra DEULA Witzenhausen, které slouží jako centrum odborné přípravy. Investice zajistí zkvalitnění servisních a prodejních služeb směrem k obchodním partnerům a zákazníkům.

Růst ekonomiky USA v prvním čtvrtletí zpomalil na 1,1 procenta. Výhled je kvůli brexitu nejistý

Celoročně přepočtený růst ekonomiky Spojených států v prvním čtvrtletí zpomalil na 1,1 procenta  z 1,4 procenta v posledním loňském kvartálu. Podle analytiků by se hospodářský růst ve druhém čtvrtletí USA mohl pohybovat kolem 2,5 procenta. V dalších měsících by však americkou ekonomiku mohly negativně ovlivnit důsledky rozhodnutí Británie vystoupit z Evropské unie.

Pražská plynárenská loni vydělala přes dvě miliardy

Pražská plynárenská holding (PPH) vykázala loňský zisk 2,14 miliardy korun. Akcionářům vyplatí na dividendách 120 milionů a členům dozorčí rady a představenstva tantiémy 2,5 milionu korun. Pražská plynárenská, jejíž majetkové podíly PPH spravuje, je druhou největší plynárenskou distribuční společností v Česku, obsluhuje asi 420 tisíc distribučních míst.

Volkswagen v USA zaplatí 15 miliard dolarů. Většinu dá na odkup vozů a jejich opravy

Německá automobilka Volkswagen zaplatí celkem 15,3 miliardy dolarů (375 miliard korun) za skandál kolem měření emisí. Z uvedené částky půjde deset miliard dolarů na opravy a odkup téměř půl milionu naftových vozů a na odškodnění jejich majitelů. Kromě toho dá dvě miliardy dolarů na fond na podporu zelených technologií, zbytek poputuje fondu pro řešení otázky nadměrných emisí.

Tweet about this on Twitter Vytisknout

Události dne