Byznys dne: Přehled nejdůležitějších byznysových zpráv z 23. 6. 2016

shutterstock byznys
Deník Svobodný monitor přináší byznysové zpravodajství v kostce.

Byznysové zpravodajství v kostce. Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.

Volkswagen zaplatí za Dieselgate 243 miliard

Německý automobilový koncern Volkswagen zaplatí ve Spojených státech zhruba 10,2 miliardy dolarů (asi 243 miliard korun) na urovnání žádostí o náhradu škod v souvislosti se skandálem s manipulacemi emisí. Většina peněz půjde na kompenzace 482 tisícům majitelů naftových aut, část dostane i americká vláda ve formě pokut. Skandál propukl loni v září, kdy agentura pro ochranu životního prostředí Volkswagen obvinila, že do vozů s naftovým motorem instaloval šidící software.

 McDonald´s dostal nabídky na čínské restaurace, může získat až 71 miliard korun

Americký řetězec rychlého stravování McDonald's dostal nabídky na převzetí svých restaurací v Číně a Hongkongu. Firma by převodem těchto provozoven na franšízy mohla získat až tři miliardy dolarů (71 miliard korun). Svou nabídku potvrdila čínská technologická a realitní společnost Sanpower spolu se skupinou Beijing Tourism Group. Mezi další uchazeče patří americké investiční společnosti Bain Capital, TPG Capital a Carlyle Group.

Facebook uzavřel miliardovou dohodu. Přes největší sociální síť budou živě vysílat média i celebrity

Facebook se dohodl s mediálními domy, slavným kuchařem Gordonem Ramsayem a dalšími celebritami na tom, že budou využívat službu Facebook Live. Téměř 140 jednotlivých partnerských smluv se neomezuje jen na oblast zpravodajství či šoubyznysu, pořizovat je postupně bude moci každý. Sociální síť dá za tyto dohody přes 50 milionů dolarů (1,2 miliardy korun).

Ovoci se nedaří, letošní úroda bude o třetinu menší. Ovocnáři očekávají ztrátu 400 milionů

Letošní úroda ovoce bude kvůli jarním mrazům nižší zhruba o 28 procent. Ztráty na tržbách ovocnáři odhadují na 400 milionů korun. Zdražení ovoce v obchodech se kvůli nižší úrodě nečeká.

Nafta a benzín přestaly zdražovat

Růst cen pohonných hmot se v uplynulém týdnu prakticky zastavil. Průměrná cena Naturalu 95 se zvýšila o jeden haléř na 29,91 koruny za litr. Cena nafty vzrostla o tři haléře na 28,28 koruny za litr. Nejdražší benzin je v Plzeňském kraji, kde litr přijde v průměru na 30,41 koruny. 

 

 

Tweet about this on Twitter Vytisknout

Události dne