Byznys dne: Přehled nejdůležitějších byznysových zpráv z 21. 6. 2016

shutterstock dovolená byznys

Byznysové zpravodajství v kostce. Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.

Mitsubishi očekává roční ztrátu. Automobilka doplácí na skandál kolem manipulace s údaji o spotřebě

Japonský výrobce automobilů předpokládá roční ztrátu. Skandál, že jejich zaměstnanci manipulovali u některých modelů s testy spotřeby paliva a nadhodnocovali efektivitu využití paliva, způsobil pokles prodeje vozidel. Automobilka rovněž vyplatí odškodné zákazníkům, na které vyčlení 50 miliard jenů (11,4 miliardy korun).

Česká ekonomika je šestá nejrychleji rostoucí v EU

Česká ekonomika v prvním čtvrtletí rostla 6. nejvyšším tempem v Evropské unii. Výraznější růst oproti České republice zaznamenaly jen Malta, Rumunsko, Švédsko, Slovensko a Španělsko. Údaje za první čtvrtletí potvrzují dobrou kondici české ekonomiky. V dalších čtvrtletích bude růst již slabší kvůli odeznění čerpání fondů EU, za celý rok by se růst ekonomiky měl pohybovat zhruba kolem 2,5 procenta.

Sazka v loňském roce dosáhla nejvyšších tržeb. Zisk zvýšila meziročně o téměř 100 procent na necelou jednu miliardu korun

Loterijní společnosti Sazka loni stouply tržby o téměř čtvrtinu na 11,3 miliardy korun. Čistý zisk pak stoupl téměř jednou tolik na 994 milionů korun. Za úspěchem jsou nejen inovace portfolia, ale zejména investice jak do oblasti nových produktů, tak i do distribuční sítě, která je největší v České republice.

Kreml podpoří vývoz. Vytvoří značku Made in Russia a založí "ruského Alibabu"

Moskva chce podpořit export malých a středních podnikatelů. Pomoci mají internetové obchody, stát zajistí potřebnou certifikaci, vytvoří novou značku Made in Russia a pomůže s financováním. Projekt také navrhuje na poště vytvoření speciálních přepážek pro posílání zboží do zahraničí. Rusko se inspirovalo u čínského internetového obchodu Alibaba.

Brazilská telekomunikační skupina Oi požádala o ochranu před věřiteli. Dluží téměř půl bilionu korun

Poskytovatel telekomunikačních služeb v Brazílii, skupina Oi, požádala o bankrotovou ochranu. Největší provozovatel pevných telefonních linek a čtvrtý největší poskytovatel mobilního volání v zemi dluží více než 65 miliard realů (zhruba 460 miliard korun). Kromě dluhu Oi zápolí také s rostoucí konkurencí v odvětví.

Tweet about this on Twitter Vytisknout

Události dne